Ana Sayfa > Dini Yazılar, Genel, İslami Sohbet, Mobil sohbet, Muhabbet Siteleri, Sohbet Odaları > Osman Karahasanoğlu – Toprağa Gideriz

Osman Karahasanoğlu – Toprağa Gideriz

Seviyeli sohbet sitemiz İslamioda.com‘da yaşanan arkadaşlıklar sonsuz olarak ömürlük devam etmektedir, onun için asla birbirimizi kırmadan üzmeden sohbet etmemiz gerekmektedir. Şu iki günlük dünyada değermi insanların birbirini kırmasına üzmesine, tabiki değmez biz bunların bilincinde olan bir sohbet platformuyuz. Bu yazımı yazmadan önce bir şiir gözüme takıldı ve onun için birbirimizi kırmadan seviyeli sohbetler yapmamızı dile getirdim. Tabiki topraktan geldik toprağa gideceğiz,Dinin gerektiği şekilde yaşamakta ayrı bir güzellik, ALLAH herkese nasip eder inşallah. Şimdi size kısa ama öz olan şiiri aktarıyorum umarım ki beğenirsiniz ve sizlerde benimle aynı düşünceleri paylaşırsınız.

TOPRAĞA GİDERİZ

Adem babamız topraktan geldi toprağa gideriz
Maşallah diyorum toprakla hep iştigal ederiz
Toprak arşı rızık kapımız onda eker biçeriz
Çeşit çeşit nimetler veren Allah’a hamd ederiz.

OSMAN KARAHASANOĞLU

Hamd alemlerin Rabbi olan ALLAH ‘a mahsustur, Fatiha Suresi’nde geçen, Hamd alemlerin Rabbi Allah’adır, Allah’a mahsustur, Allah’a aittir, eklinde tercüme edilen bu cümlenin kısaca manası şudur:

Kâinat çapında görülen, hamd ve şükrü gerektiren ne kadar güzellikler, iyilikler, nimetler varsa, bütün bunların sahibi Allah’tır. O halde, kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın, hangi nimetler yüzünden edilirse edilsin, ezelden ebede kadar söz konusu yapılan bütün hamd-u senalar, şükürler, övgüler hepsi -gerçek anlamda- Allah’a mahsustur, ona aittir.” Çünkü, her şey O’nundur, her güzellik, her iyilik ondan gelir, her nimet ona aittir.

Tesbih (Subhaneallah), Allah’ın her türlü noksan sıfatlardan uzak olduğunu ifade ettiği gibi, Tahmid (elhamdulillah) da, Allah’ın bütün güzelliklerin, iyiliklerin, nimetlerin sahibi olduğunu ilan eder. Tekbir (Allahu ekber) ise, açıklanan şekildeki (tesbih ve tahmid) le vasıflanan Allah’ın en büyük olduğunu seslendirir. Eşi, benzeri, dengi olmayan Allah’ın üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur, diye ilan eder.

Her türlü islami sohbetlere de yer verilen İslamioda.com bay bayan bütün herkesi kanalımızda görmek istiyoruz.

Etiketler: , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

islamioda.com – dini sohbet, islami sohbet, islami radyo, islami sohbet sitesi – Osman Karahasanoğlu – Toprağa Gideriz