Ana Sayfa > Dini Yazılar, İslami Sohbet > Ayetel Kürsi ve Anlamı

Ayetel Kürsi ve Anlamı

Saygıdeğer İslamioda.com okurlarımız, ezberlemesi zor olan bu sureyi ezberlersek bizler içi hayırlısı olur. Olmaz diye bir şey yoktur, azimle okursanız mutlaka ezberleyeceksiniz. Ezberleyip bol bol okuyalım ve anlamınıda düşünelim. ALLAH kolaylıklar versin.
Rabbimizin büyüklüğünü ve yüceliğini anlatan bu sure bizi tüm kötülüklerden ve beladan en iyi şekilde korur ve muhafaza eder. Ayet-el Kürsi, Bakara suresinin 255. Ayet-i Kerimesidir. Ayetel kürsi namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur. Aynı zamanda bu ayeti namaz dışında dua olarak ihlas süresi, nas süresi ve felak süreleri ile birlikte okumanında iyi olduğu söylenmektedir.

AYETEL KÜRSİ’NİN OKUNUŞU
Bismillahirrahmanirrahim

Allahü la ilâhe illâ hüvel hayyül kayyum, la te’huzühu sinetün vela nevm, lehu ma fissemavati ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü ma beyne eydiyhim vema halfehüm, vela yü-hitune bi’şey’in min ilmihi illa bima şae vesia kürsiyyühüssemavati vel’ard, vela yeudühu hıfzuhüma ve hüvel aliyyül azim.

AYETEL KÜRSİ’NİN ANLAMI
Rahman ve Rahim olan Allah’ın ismiyle.

Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku. Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Etiketler: , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

islamioda.com – dini sohbet, islami sohbet, islami radyo, islami sohbet sitesi – Ayetel Kürsi ve Anlamı