Ana Sayfa > Dini Yazılar, İslami Sohbet > Amenerrasulü ve Anlamı

Amenerrasulü ve Anlamı

İslamioda.com okurlarımız, Amenerrasulü’yu okuyalım ezberleyelim, çocuklarımıza öğretelim ve okumadan uyumayalım.
AMENERRASULÜ’NÜN FAZİLETİ
Amenerrasulü, Bakara Suresinin son iki ayetidir. Peygamberimiz aleyhissalatu vesselam “Bakara Suresi’nin sonundaki iki ayeti geceleyin kim okursa o iki ayet ona kafi gelir.” buyurmuşlardır. Yüce Allah Bakara suresini bu iki ayet ile sona erdirdi. Bu iki ayet bir evde üç gece okundu mu artık şeytan ona yaklaşamaz. Müslüman olan Amene’r-Rasulü ayetini okumadan gece yatağına yatmaz.
AMENERRASULÜ
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Amenerrasulü bima unzile ileyhi min rabbihi vel mu’minun(mu’minune), kullun amene billahi ve melaiketihi ve kutubihi ve rusulih(rusulihi), la nüferrigu beyne ehadin min rusulih(rusulihi), ve galû semi’na ve eta’na ağufraneke Rabbena ve ileykel masir(masiru). La yükellifullahu nefsen illa vüs’aha leha mâ kesebet ve aleyha mektesebet rabbena la tuahızna in nesana ev ahta’na, rabbena ve la tahmil aleyna ısran kema hameltehu alellezine min gablina, rabbena ve la tuhammilna ma la takate lena bih(bihi), va’fu anna, vağfir lena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kâfiran(kâfirine).
AMENERRASULÜ ANLAMI
RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA
Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.” Bakara 285 Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et. (AMİN)

Etiketler: , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

islamioda.com – dini sohbet, islami sohbet, islami radyo, islami sohbet sitesi – Amenerrasulü ve Anlamı